Ako Kúpiť Ethereum cez PayPal – Návod

od Naposledy Aktualizované: 4. sep, 2022

Ak chcete kúpiť Ethereum (alebo Litecoin, Bitcoin, či ETH Classic) a chcete zaň zaplatiť použitím vášho PayPal účtu, prečítajte si tento krátky návod. Vysvetlím vám, ako na to. Nákup nebudeme realizovať priamo cez PayPal, keďže PayPal nákup kryptomien pre Slovensko zatiaľ neposkytuje. No v konečnom dôsledku zaplatíte za Ethereum prostredníctvom vášho PayPal účtu.

Jedna z webstránok, ktoré poznám a ktorá predáva aj Ethereum a prijíma platby cez PayPal, je eToro. Okrem Etherea, Litecoinu a Bitcoinu ponúkajú aj iné možnosti obchodovania. Napríklad, môžete svoje peniaze investovať do akcií, komodít, či svetových fiat mén.

* Vysoko volatilný investičný produkt. Váš kapitál je spojený s rizikom.

 

Kúpiť Ethereum cez PayPal

 

Takže ak chcete kúpiť Ethereum cez PayPal, stačí navštíviť web eToro a zaregistrovať sa. Predtým ako začnete investovať, si budete musieť ešte overiť váš eToro účet. Toto je potrebné podľa zákona, keďže kryptomeny budete nakupovať na svoje meno. Na overenie účtu je potrebné nahrať čitateľnú kópiu vášho občianského preukazu, vodičského preukazu alebo cestovného pasu. Treba ich odfotiť alebo naskenovať z obidvoch strán.

Potom pre nákup Etherea len kliknite na modré tlačidlo „Vložit prostředky“ v menu vášho účtu eToro na ľavej strane. V ďalšom kroku vyberte PayPal ako možnosť platby a budete automaticky presmerovaní na web PayPalu, kde uskutočníte platbu.

Pre viac informácií a kompletný postup, ako kúpiť Ethereum cez PayPal, si prečítajte môj návod, ako na to krok za krokom (je to návod, ako kúpiť Bitcoin, no postup pre nákup Etherea je rovnaký).

Niečo o Ethereu

Ethereum je v súčasnosti asi druhá najpopulárnejšia kryptomena. Je to open-source služba, ktorá využíva technológiu Blockchain. Vývojárom ponúka možnosti pre zavádzanie decentralizovaných aplikácií. Hoci Bitcoin stále ostáva najpopulárnejšou kryptomenou, vždy sú špekulácie o tom, že Ethereum by ho mohlo čoskoro predbehnúť. Nasvedčuje tomu jeho agresívny rast.

 

Ethereum Mince

 

A v čom je Ethereum odlišné od Bitcoinu? Najväčším rozdielom je to, že čas pre vytvorenie jedného bloku Etherea je len 12 sekúnd, zatiaľ čo u Bitcoinu je to až 10 minút. A to je podstatný rozdiel. Toto umožnuje ťažiarom Etherea vytvoriť viac blokov a vyťažiť viac Ethera.

Zakladateľom Etherea je mladý kanaďan s ruskými koreňmi, Vitalik Buterin. Buterin sa začal zaujímať o kryptomeny už ako 17-ročný programátor v roku 2011 a bol aj spoluzakladateľom časopisu Bitcoin Magazine. V roku 2014 v crowdfundingovej kampani, cez ktorú predávali jej členom Ether (Ethereum token) vyzbierali viac ako 18 miliónov dolárov. V roku 2015 potom už založil Ethereum, ktoré bolo vtedy známe ešte tiež ako Frontier. Nekôr sa Ethereum rozložilo na dva blockchainy; Ethereum (ETH) a Ethereum Classic (ETC).

Čas nám ukáže, akým smerom sa Ethereum bude ďalej uberať.

Veľa šťastia s investovaním!

 

Kryptopeňaženka Trezor

 

Tip: Pre bezpečné uskladnenie vašich kryptomien odporúčam hardwarovú peňaženku od českej firmy Trezor.

* eToro je platforma pre rôzne aktíva, ktorá ponúka investície do akcií a kryptomien, ako aj obchodovanie s CFD.

Upozorňujem, že CFD sú zložité nástroje a prichádzajú s vysokým rizikom rýchlej straty peňazí v dôsledku pákového efektu. 78% účtov retailových investorov prichádza o peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako fungujú CFD, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty svojich peňazí.

Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov.

Kryptomeny sú volatilné nástroje, ktoré môžu vo veľmi krátkom časovom horizonte značne kolísať, a preto nie sú vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s kryptoasetmi nie je regulované inak ako prostredníctvom CFD, a preto nepodlieha dohľadu nijakého regulačného rámca EÚ.

Andrej
Autor: Andrej

Expert vo webových technológiách a práci s WordPressom už od roku 2007. Keď nie som práve pri PC, pravdepodobne sa učím cudzie jazyky alebo bicyklujem. Viac o mne si môžete prečítať tu.

Share This