Ako Kúpiť Bitcoin cez PayPal » Návod

od Naposledy Aktualizované: 4. sep, 2022

Od októbra 2020 je možné kryptomeny nakupovať už aj priamo cez PayPal, no pre Slovensko táto služba zatiaľ nie je dostupná. Avšak, existuje možnosť, ako sa dajú kryptomeny nakúpiť a je možné za ne zaplatiť z vášho PayPal účtu. Dá sa tak urobiť na platforme eToro, keďže akceptujú platby prostredníctvom PayPalu.

V tomto článku vám ponúknem návod, ako kúpiť Bitcoin cez PayPal (alebo aj iné kryptomeny, ako napríklad Ethereum, Dogecoin, či Litecoin) krok za krokom.

Takže, v prvom rade je potrebné sa zaregistrovať na webstránke eToro:

* Vysoko volatilný investičný produkt. Váš kapitál je spojený s rizikom.

Na webstránke eToro kliknite na tlačidlo „Tak se přidejte“ a potom vyplňte registračný formulár.

 

Ako Kúpiť Bitcoin Krok 1

 

Predtým ako začnete investovať, si budete musieť ešte overiť váš účet eToro. Toto je potrebné podľa zákona, keďže Bitcoin budete nakupovať na svoje meno. Na overenie účtu je potrebné nahrať čitateľnú kópiu vášho občianského preukazu, cestovného pasu alebo vodičského preukazu. Treba ich naskenovať alebo odfotiť z obidvoch strán. Potom budete musieť pár dní počkať, kým vám váš účet overia.

Keď budete mať svoj eToro účet už overený, kliknite na modré tlačidlo „Vložit prostředky“ v ľavom dolnom rohu a môžete vložiť prostriedky na váš účet.

 

eToro Administrácia

 

Teraz zadajte sumu, ktorú si želáte vložiť na váš účet a vyberte formu platby. Ja budem platiť PayPalom, ale dá sa platiť napríklad aj s vašou kreditnou / debetnou kartou, bankovým prevodom, cez Skrill, a dalšími spôsobmi.

 

Kúpiť Bitcoin cez PayPal

 

Následne vás presmeruje na PayPal, aby ste dokončili platbu. V prípade výberu iného spôsobu platby je potrebné platbu vykonať daným vybraným spôsobom.

Akonáhle budete mať peniaze na vašom účte eToro, budete môcť nakúpiť Bitcoiny, prípadne iné kryptomeny. Stačí len vyhľadať danú kryptomenu (navrchu vášho eToro účtu je vyhľadávacie pole). V našom prípade teda vyhľadám „Bitcoin“, potom kliknem na modré tlačidlo „Obchodovat“ a vykonám môj nákup.

 

Obchodovať s Bitcoinom

 

Nakoniec je treba zadať sumu investície, zakliknúť tlačidlo „Otevřít obchod“ a to je všetko.

 

Kúpiť Bitcoin - Posledný Krok

 

EToro taktiež ponúka možnosť CopyPortfolios, pomocou ktorej môžete kopírovať obchodovanie iných osôb, no táto funkcia je vhodná skôr v prípade nákupu akcií a komodít.

Keď uplynie viac času a v prípade, že hodnota vašej investície narastie, môžete ju predať (predať vaše kryptomeny na eToro môžete kedykoľvek). No ak ste ako ja, ja osobne držím svoje Bitcoiny po dlhšiu dobu.

 

Kryptopeňaženka Trezor

 

A ak chcete držať svoje Bitcoiny v bezpečí, odporúčam vám na to použiť hardwarovú peňaženku od českej firmy Trezor. Ja sám ju osobne využívam a mám na nej uskladnené moje kryptomeny. Odporúčam teda Bitcoiny hneď po ich nákupe na eToro premiestniť na túto kryptopeňaženku. Je to najbezpečnejší spôsob ich držania, keďže sú tak uskladnené offline.

* eToro je platforma pre rôzne aktíva, ktorá ponúka investície do akcií a kryptomien, ako aj obchodovanie s CFD.

Upozorňujem, že CFD sú zložité nástroje a prichádzajú s vysokým rizikom rýchlej straty peňazí v dôsledku pákového efektu. 78% účtov retailových investorov prichádza o peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako fungujú CFD, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty svojich peňazí.

Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov.

Kryptomeny sú volatilné nástroje, ktoré môžu vo veľmi krátkom časovom horizonte značne kolísať, a preto nie sú vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s kryptoasetmi nie je regulované inak ako prostredníctvom CFD, a preto nepodlieha dohľadu nijakého regulačného rámca EÚ.

Andrej
Autor: Andrej

Expert vo webových technológiách a práci s WordPressom už od roku 2007. Keď nie som práve pri PC, pravdepodobne sa učím cudzie jazyky alebo bicyklujem. Viac o mne si môžete prečítať tu.

Share This